طراحی سایت و سئو بهینه سازی سورنا
ورود به حساب کاربری
همه ی استان ها ۰

انواع شایع آسم

9/دی/1399 مقالات بدون دیدگاه

آسم بزرگسالی : بروز آسم در هر سنی امکان دارد ولی بیشتر در میان افرادی که سن آنها کمتر از 40 سال باشد رایج است.افرادی که دارای سوابق  خانوادگی آسم هستند احتمال بروز آسم در آنها بیشتر است.

بروز آلرژی و آسم به طور معمول با هم و به همراه اگزما اتفاق می افتند.افرادی که دارای علائم بیماری آسم هستند باید با مراجعه به پزشک داروهای لازم برای پیشگیری از از مشکلات تنفسی بیشتر تجویز خواهد کرد.

آسم کودکان : شیوع این بیماری در کودکان در حال افزایش هست.علائم آسم در یک کودک در مقاطع مختلف،متفاوت است.

 

علائم و نشانه هایی که باید به آنها توجه کرد شامل:

سرفه های مکرر هنگام انجام فعالیت های روزانه

تنفس مکرر و سطحی

احساس فشار روی قفسه سینه

نفس تنگی

احساس ضعف یا خستگی

تنفس صدادار یا خس خس کردن هنگام تنفس

 

حمله آسم

تشدید ناگهانی علائم آسم همان حمله آسم است.هنگام حمله آسم،مجاری هوایی بیمار تنگ،متورم یا پر مخاط می شوند.علائم حمله ی آسم در تمام بیماران یکی نیست.میزان این علائم در افراد مختلف متفاوت می باشد.

 

اگر حمله آسم تحت درمان قرار نگیرد،چه اتفاقی می افتد؟

در صورتی که اقدامات درمانی هنگام حمله آسم صورت نگیرد مشکل تنفسی فرد شدید تر شده و صدای خس خس او بیشتر می شود.

هنگام حمله آسم ریه ها منقبض شده و این گرفتی ممکن است آنقدر شدید باشد که جریان هوای کافی برای تولید صدای خس خس وجود نداشته باشد.این وضعیت خاموشی قفسه سینه نام دارد که یک علامت جدی است.گاهی اوقات افراد بروز خس خس هنگام حمله آسم را نشانه بهبودی تصور میکنند و اقدامی برای رفع وضعیت خود انجام نمیدهند.

 

برچسب ها: طبیب درمان در منزل استان گلستان پرستار در منزل در گرگان طبیب درمان تزریق در منزل گرگان خدمات درمانی در منزل در گرگان سرم تراپی در منزل اعزام پرستار در منزل درمان اسم علائم اسم آسم چیست بیماری اسم نشانه های اسمدیدگاه
دیدگاه شما :