طراحی سایت و سئو بهینه سازی سورنا
ورود به حساب کاربری
همه ی استان ها ۰

ارتباط میان ویروس کرونا و علائم گوارشی آن

4/دی/1399 مقالات بدون دیدگاه

مطالعه نشان می دهد که ویروس عامل کووید-۱۹ می تواند از طریق گیرنده های سطحی مختص آنزیم مبدل آنژیوتانسین ۲(ACE 2) وارد دستگاه گوارش شود. تعداد گیرنده های این آنزیم در مجاری گوارشی ۱۰۰ برابر بیشتر از مجاری هوایی می باشد.

افراد مبتلا به اختلالات گوارشی نظیر بیماری التهابی روده در خطر بیشتری برای ابتلا به برخی عفونت های ویروسی قرار دارند. با این حال، تحقیقات انجام شده هنوز به شواهدی که نشان دهد امکان ابتلا به کرونا در افراد مبتلا بهIBD بیشتر از افراد سالم می باشد دست پیدا نکرده اند. اطلاعات جدید در مورد کرونا به سرعت در حال افزایش است. با افزایش اطلاعات ما در مورد این بیماری ممکن است به این نتیجه برسیم که IBD باعث افزایش احتمال ابتلا به ویروس کرونا می شود. طبق نظر محققان یک مرکز IBD در شهر میلان، افراد مبتلا به IBD باید بیشتر از دیگران موارد احتیاطی زیر را رعایت کنند تا به ویروس آلوده نشوند:


شستشوی مکرر دست ها
پوشاندن صورت در هنگام سرفه یا عطسه
دوری از افراد دارای علایم شبه آنفولانزا
ماندن در خانه در صورت امکان

 

علائم گوارشی کرونا

برخی افراد مبتلا به کووید-۱۹ دچار علایم گوارشی با یا بدون علائم تنفسی می شوند. اخیرا محققان دانشگاه استنفورد متوجه شدند که یک سوم از بیماران مبتلا به کرونا که بیماری خفیفی داشتند، دچار علایم گوارشی شده اند. یک مطالعه ی اخیر دیگر که توسط محققان در بیجینگ چین منتشر شد مشخص کرد که چیزی بین ۳ تا ۷۹ درصد افراد مبتلا به کووید-۱۹ علایم گوارشی را تجربه می کنند.

 

اسهال

در زمان اسهال از مصرف غذاهای سرخ شده و هم چنین موادغذایی پرچرب باید پرهیز کنید و باید بدانید استفاده از لبنیات در زمان اسهال به بدتر شدن اوضاع کمک می کند. عدم استفاده از لبنیات و مشتقات آن مثل پنیر و کره و بستنی را باید رعایت کنید. البته از ماست های پروبیوتیک و دوغ می توانید استفاده کنید. در زمان اسهال استفاده از میوه جات و سبزیجات و حبوبات به علت فیبر بالایی که دارند می تواند به بدتر شدن اسهال منجر شود.

 

استفراغ

تحقیق انجام شده در بیجینگ مشخص کرد که استفراغ در کودکان مبتلا به کووید-۱۹ بسیار شایع تر از افراد بزرگسال می باشد. محققان تمام مطالعات بالینی کووید-۱۹ و گزارش های موردی مرتبط با مشکلات گوارشی که در فاصله ی دسامبر ۲۰۱۹ تا فوریه ی ۲۰۲۰ منتشر شده بودند را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. آنها دریافتند که ۳.۶ تا ۱۵.۹ درصد از بزرگسالان دچار استفراغ شدند این در حالی است که این عدد در کودکان ۶.۵ تا ۶۶.۷ درصد بود.

برچسب ها: اختلالات گوارشی کووید 19 کرونا علائم گوارشی کرونا درمان در منزل استان گلستان طبیب طبیب درمان پرستار در منزل در گرگان تزریق در منزل گرگان خدمات درمانی در منزل در گرگان سرم تراپی در منزل اعزام پرستار در منزلدیدگاه
دیدگاه شما :