طراحی سایت و سئو بهینه سازی سورنا
ورود به حساب کاربری
همه ی استان ها ۰

دیابت نوع 2 درمان شد!

19/آذر/1399 مقالات بدون دیدگاه

پزشک ایتالیایی موفق به درمان دیابت نوع 2 از طریق شیوه ای نوین شد.

طی بررسی های صورت گرفته نزدیک به 80 درصد افراد مبتلا به دیابت دچار اضافه وزن یا چاقی هستند.

این پزشک ایتالیایی با انجام این آزمایش بر روی مبتلایان به نتایج خوب و امیدوارکننده ای دست یافت.

براساس این شیوه ی نوین درمانی این پزشک طی یک عمل جراحی،دو شاخه از معده به سمت روده ی کوچک باز میکند که یکی راه غذایی  دیگری راهی برای ورود ترشحات پانکراس است.که این ترشحات دارای آنزیم های لازم برای هضم مواد غذایی می باشد.

این روش به زودی در کشور ایتالیا بر روی برخی از بیماران مبتلا به این بیماری انجام خواهد شد.

چای سبز راه حلی برای درمان دیابت نوع1

طبق تحقیق محققان Epigallocatechin gallate موجود در چای سبز با خاصیت آنتی اکسیدانی بالای خود میتواند از بیماری دیابت ونوع1 پیشگیری کند.دیابت نوع 1 از نوع وابسته به انسولین است، یعنی سلول های پانکراس قادر به تولید انسولین های مورد نیاز بدن نمیباشد.

آزمایشات و تست های غیر انسانی ترکیبEGCG  بر روی موش های مستعد به دیابت نشان داد که موش های که  EGCG را دریافت نکردند،67% درصد مبتلا به دیابت شدند اما گروهی که این ترکیب را دریافت کردند میزان ابتلا حدود 25% بود.

همچنین ترکیب EGCG میتواند میزان ترشح هورمون انسولین وماندگاری آن را در کسانی که این ترکیب را دریافت میکنند افزایش دهد.

پیشگیری از دیابت با قهوه

طبق تحقیقات انجام شده نوشیدن قهوه باعث پیشگیری دیابت و یا برخی از سرطان ها می شود.

محققان دانشگاه هاروارد تحقیقات جامعی در مورد تاثیرات قهوه بر دیابت انجام داده اند که بر اساس اطالاعات به دست آمده قهوه می تواند با افزایش سرعت عبور مدفوع از روده بزرگ و کاهش اسیدهای صفراوی و کلسترول در روده بزرگ از بروز انواع سرطان ها و نیز سرطان راست روده و کبد جلوگیری کند.

لازم به ذکر است که قهوه برای افرادی که به این ماده حساس اند،برای مثال زنان باردار و کودکان باید به صورت محدود و کنترل شده مصرف گردد.

فواید ذکر شده طبق مصرف متناسب قهوه ایجاد میشوند و مصرف بیش از حد و کنترل نشده این ماده خطر ابتلا به سرطان خون و معده را افزایش میدهد.

رابطه کدو و دیابت

یکی از مواد غذایی که در کدو به وفور یافت میشود،بتاکاروتن است که دارای خاصیت ضدالتهابی است و یک آنتی اکسیدان قوی است.

تحریک کلسترول اکسید شده در دیواره رگ های خونی باعث حمله قلبی یا سکنه مغزی می شود که بتاکاروتن مانع از اکسید شدن این کلسترول ها در دیواره عروق خونی میشود.در نتیجه مصرف بتاکاروتن موجود در مواد غذایی میتواند باعث جلوگیری از سفت شدن عروق خونی شود.

همچنین مصرف بتاکاروتن میتواند بیماری های قلبی در افراد مبتلا به دیابت را کاهش دهد .

علاوه بر آن خوردن کدو به دلیل دارا بودن مواد شبه کاروتن می تواند در تنظیم خون موثر واقع شود

برچسب ها: دیابت انواع دیابت درمان قطعی دیابت دیابت نوع یک دیابت نوع دو پرستار در منزل در گرگان طبیب درمان طبیب درمان در منزل استان گلستان تزریق در منزل گرگان خدمات درمانی در منزل در گرگان سرم تراپی در منزل اعزام پرستار در منزلدیدگاه
دیدگاه شما :